Практична робота №2. Створення нумерованих та маркованих списків.
Виконання цієї лабораторної роботи неможливе без знання теоретичного матеріалу. Пропоную Вам повторити тему та підготуватися до застосування отриманих знань на практиці!
Перегляньте відео з теми або прочитайте текст.
Про списки
При створенні документів може знадобитися різноманітне позначення абзаців цифрами (арабськими, римськими), символами (символи, картинки) або поєднаннями цифр та символів.
Нумерація з використанням клавіатури призводить до суттєвих витрат часу на перенумерацию при зміні кількості нумерованих елементів. Набагато раціональніше використовувати можливості автоматичної нумерації, які надає Word.
В деяких випадках список потрібно не пронумерувати, а відзначити будь-якими значками - маркерами. Часто таке оформлення застосовується не тільки до списків, але і до звичайних абзаців тексту.
Крім нумерованих і маркованих списків є ще один спосіб оформлення тексту - багаторівневі списки. У них можна використовувати і нумерацію, і маркери, або і те, і інше одночасно. Найчастіше застосовують таке оформлення до заголовків, але можна оформляти і звичайний текст. При цьому виднумерації і маркерів визначається рівнем тексту.
Приклади різних списків наведені на рисунку 1 .
Оформлення нумерованих списків
- створення списку
При оформленні списків слід мати на увазі, що елементом списку може бути тільки абзац. Список, набраний в рядок, автоматично пронумерувати не можна.
- Виділіть декілька абзаців, що оформляються у вигляді списку.
- Клацніть по стрілці кнопки Нумерація групи Абзац вкладки Головна ( рис.2 ) і в галереї списків виберіть потрібний варіант нумерації . При наведенні покажчика миші на обираний список спрацьовує функція динамічного перегляду, і фрагмент документа відображається нумерованим.
Види списків, що використовувалися раніше, накопичуються в галереї списків ( рис.3 ). У верхній частині галереї окрему групу утворюють формати номерів, що застосовувалися в поточномусеансі роботи в Word. Цей список автоматично очищається при завершенні роботи в Word. У нижній частині галереї окрему групу утворюють формати номерів, що використовувалися в поточному документі. Цей список залишається доступним при кожному відкритті документа.
Налаштування параметрів списку
Можна змінити параметри створеного раніше списку або налаштувати ці параметри при створенні списку.
- Виділіть абзаци, оформлені або оформляються у вигляді списку.
- Клацніть по стрілці кнопки Нумерація групи Абзац вкладки Головна (див. рис.2 ) і виберіть команду Визначити новий формат номера.
- В діалоговому вікні Визначення нового формату номера ( рис. 4 ) встановіть необхідні параметри.
- У списку нумерація виберіть необхідний вид нумерації . Можна вибрати нумерацію арабськими і римськими цифрами, латинськими і російськими буквами, кількісними і порядковими числівниками і т.д.
- В поле Формат номера при необхідності додайте до нумерації текст, який буде відображатися при кожному номері. Текст можна вводити як перед номером, так і після нього. Наприклад, при нумерації списку кафедр можна додати до номерів слово Кафедра (див. рис. 4 ).
- Зазвичай нумерація має ті ж параметри шрифту, що і нумерованих список. Можна змінити параметри шрифту номерів і супроводжуючого тексту. Натисніть кнопку Шрифт і у вкладках Шрифт і Інтервал діалогового вікна Шрифт встановіть опції шрифту.
- У списку Вирівнювання виберіть вид вирівнювання номерів відносно позиції номера.
Зміна порядку нумерації
Для наявного списку можна змінити початковий номер, з якого починається список. Можна також оформити поточний список як продовження попереднього списку в документі.
- Виділіть абзаци, оформлені у вигляді списку.
- Клацніть по стрілці кнопки Нумерація групи Абзац вкладки Головна (див. рис.2 ) і виберіть команду Задати початкове значення .
- В діалоговому вікні Завдання початкового значення ( рис. 5 ) встановіть необхідні параметри.
Для вибору початкового номера, а також приєднання нумерації поточного списку до попереднього, можна натиснути правою кнопкою миші по першому абзацу в списку і в контекстному меню вибрати потрібну команду ( рис. 6 ).
Встановлення відступів в списку
Кожен варіант оформлення нумерованого списку має свої параметри відступів оформлюваних абзаців, а також встановлює власні позиції табуляції, що відділяють нумерацію від тексту нумерованих абзаців. При цьому розміри відступів, встановлені раніше при оформленні абзаців, можуть бути змінені.
Відступи в списках можна встановлювати так само, як і в звичайних абзацах, але зручніше скористатися спеціальною налаштуванням.
- Клацніть правою кнопкою миші по будь-якому з абзацом у списку і в контекстному меню виберіть команду Змінити відступи в списку (див. рис. 6 ).
-
- В лічильнику Положення номера встановіть відстань від позиції номера до лівого поля сторінки.
- В лічильнику Відступ тексту встановите відступ від лівого поля сторінки усіх рядків, крім першої.
- У списку Символ після номера виберіть символ, який буде відділяти номер від тексту нумерованих абзацу. Можна вибрати Знак табуляції, встановити прапорець Додати позицію табуляції і в лічильнику вказати відстань між номерами і текстом. Можна вибрати Пропуск - один пробіл між номерами і текстом. Можна вибрати (немає), щоб не залишати місця між номерами і текстом.
Немає коментарів:
Дописати коментар